Dünya genelindeki yapılan araştırmalar neticesinden en fazla görülen cinsel rahatsızlıkların başında cinsel isteksizlik geliyor. Hatta eşini istemeyen ve eşi kendisini arzulasa da ondan kaçmak için mücadele eden kadınlar toplam cinsel rahatsızlık yaşayanların %68’ini oluşturuyor.

Bu isteksizlik genellikle başka bir rahatsızlığın sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Orgazm problemleri veya cinsel ağrı sorunları kişideki cinsel isteği tamamen ortadan kaldırabiliyor. Zamanla kronikleşen bu problemlerin belli bir süre sonra ortaya çıkardığı bu sorun çözülemez bir rahatsızlık değil. Özellikle temeldeki bu problemler çözüldüğünde zamanla cinsel isteksizlik ortadan kalmaktadır.

Kadınlarda genellikle cinsel rahatsızlıklar aynı anda birden fazla olarak ortaya çıkmaktadır. Örneğin cinsel ilişki ağrıları yaşayan bir kadının aynı zamanda orgazm problemi olabiliyor veya cinsel isteksizlik rahatsızlığı baş gösterebiliyor.
Temelinde bu şekilde ortaya çıkan cinsel isteksizlik tamamiyle fizyolojik bir rahatsızlık olarak kabul edilemiyor. Genellikle cinsel isteksizlik rahatsızlığı psikolojik bir travma olarka ortaya çıkıyor. Yani temelinde biyolojik bir problem var evet, ama o temelin üzerinde inşa edilen cinsel isteksizlik sorunu %50 olarak psikolojik şekilde tetikleniyor.

Burada izlenebilecek iki farklı tedavi yolu bulunmaktadır. Birincisi uzun ve zahmetli olan yani mevcut tetikleyici cinsel rahatsızlığın ameliyat ile tedavisiyle birlikte cinsel isteksizlik probleminin doğal çözülüm sürecine bırakılmasıdır ki bu yöntem çok uzun zamanlar alır ve %40 civarında başarı gösterebilir.

Diğer yöntem ise %50-%60 psikolojik olan bu rahatsızlığı zihinde çözerek, beyine bu isteğin pompalanmasını sağlayacak takviyeler kullanmak. Böylelikle tranva veya diğer psikolojik bariyerler daha büyük bir etkileyici faktör doğduğu için kısa süreliğine de olsa ortadan kalkar ve cinsel isteksizlik geçici olarak çözülür.

Cinsel İstek Arttırıcı Haplar

Daha çok toplum arasında
bayan azdırıcı haplar olarak bilinen bu ilaçlar birer uyarıcıdır. Zihinde yaratmış olduğu etkiyle birlikte cinsel ilişkiyi baskılayan düşünceler kısa süreli olarak ortadan kaldırılır. Yani bu düşünceler hapsedilmiş olur, böylece doğal bir ihtiyaç olan cinsellik normal şartlar altınca kolay bir şekilde gerçekleşir ve bu olurken bayan durumdan zevk almaya başlar.

Cinsel Arzu Veren Kremler

Benzeri şekilde hapların yanında direkt olarak bayan uyarıcı kremler dediğimiz ürünlerde mevcuttur. Bu ürünler cinsel organı rahatlatır ve psikolojik olarak kişinin kendini daha rahat hissetmesini sağlar. Rahatlayan metabolizmaya özel içeriği sayesinde cinsel uyarıcılar gönderilir. Bu uyarıcıların beyinde oluşturuğu etki neticesinde cinsel organa komut verilir ve artan cinsel dürtü bastırılmış cinsel isteği ortaya çıkarır.

Kadınlarda Cinsel İstek Arttıran Gıdalar

Doğası gereği insan cinsel hayatını yaşamak mecburiyetindedir. Hatta cinsel hayatında aksama ve sekmeler olan kişilerde başka rahatsızlıklar baş göstermektedir. İsteksizlik olma durumu ise anormaldir ve tedavi edilebilir. Özellikle anlık olarak kısa süreli şekilde destek takviye ürünlerle bastırılabilir. Bunu yapabilen içerisinde cinsel dürtüleri harekete geçirecek maddeler bulunan
bayan cinsel istek arttırıcı çikolatalarda mevcuttur. Özel şekilde üretilen bu ürünlerde beyinde cinsel isteğin doğmasını sağlayacak maddeler vardır. Çikolatanın yaymış olduğu mutluluk hormonuyla birleşen bu etken maddeler hedefine kısa sürede ulaşır.

Bu gıda veya tozların bir destekleyici hap ile birlikte kullanılması durumunda ise maksimum fayda görülecektir. Eşinizin sizden kaçıyor olması, cinsel ilişkiye girmek istememesi veya tam tersi sizin eşinizden kaçıyor oluşunuz sonradan ortaya çıkmış bir rahatsızlıktır. Sadece bir duygu durumu olarak kabul edilemez ve böyle olduğu için de kolaylıkla tedavi edilebilirdir.

Dünya genelinde yaygın olan her hastalığın yaygın tedavi yolları olduğu gibi aynen bu rahatsızlığında çok sayıda tedavi yöntemi vardır.